خدمات مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل

پرستاری از سالمند در منزل

خدمات پرستاری سالمندان

پرستاری سالمندان (Geriatric nursing)، یک تخصص در پرستاری است که به ارائه خدمات پرستاری از سالمند در منزل می‌ پردازد. خدمات پرستار منزل و مراقبتی از سالمندان به صورت کاملاً برنامه ‌ریزی شده و علمی صورت می ‌گیرد، آموزش ‌هایی که پرستاران و مراقبین دیده اند، باعث می ‌شود خانواده سالمندان و کودکان به آن ‌ها اعتماد لازم جهت سپردن امور سالمند خود را داشته باشند.
عموماً سالمندی به بازه سنی بالای ۶۰ تا ۶۵ سال گفته می ‌شود. این تغییر که با گذشت زمان حاصل می‌ شود، جنبه‌ های مثبت و منفی زیادی دارد. امروزه در همه کشورها از جمله در ایران، جمعیت سالمندی به صورت چشمگیری افزایش یافته و به همین ترتیب مراقبت از سالمند نیز اهمیتی بیش از قبل پیدا کرده است.
سالمندان گروه خاصی از افراد جامعه هستند که مانند سایر اقشار جامعه نیازهای مختص سن خود را دارند و مراقبت از این افراد نیازمند شناخت و تخصص بالاست. در کشور ما، جمعیت سالمند روز به روز افزایش می‌ یابد و به همین دلیل نیازهای مراقبتی، رفاهی و اجتماعی آن‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

چرا از خدمات پرستار در منزل استفاده کنیم؟

امروزه با صنعتی شدن جامعه سنتی ما و مشغله فراوان و بیشتر شدن دغدغه کاری، مراقبت از سالمند برای اعضای خانواده میسر نیست و آن‌ها به تنهایی نمی‌ توانند از سالمند خود نگهداری کنند. در نتیجه خدماتی در جامعه تحت عنوان خدمات پرستار سالمند به وجود آمده ‌است. پرستار سالمند فردی است که با ویژگی‌ های مربوط به این دوران و روحیات و ویژگی ‌های آن ‌ها کاملاً آشناست و به صورت علمی آموزش دیده ‌است. مهم ‌ترین وظایف پرستاران افراد میانسال را می ‌توان در پنج گروه خلاصه کرد: وظایف مربوط به بهداشت سالمند، وظایف مربوط به سلامتی جسمی، وظایف مربوط به سلامت روحی روانی، وظایف مربوط به تغذیه، وظایف مربوط به امور منزل.

دستمزد پرستار سالمند

یکی از مزایای استخدام پرستار از طریق موسسات پرستاری دارای مجوز مشخص بودن قیمت و تعرفه دستمزد پرستار ی از سالمند در منزل است.
دستمزد پرستار با توجه به میزان تحصیلات، تجربه و تخصص و نیز نحوه عقد قرارداد به صورت روزانه، شبانه ‌روزی و نیز قراردادهای مدت دار و همچنین شرح وظایف وی (با توجه به وضعیت سلامت سالمند) متغییر است.

پرستاری از سالمند در منزل

وظایف پرستار سالمند

مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل

استحمام سالمند و رسیدگی به نظافت شخصی

انجام امور خانه پرستاری از سالمند در منزل

انجام امور رفاهی و پر کردن اوقات فراغت سالمند

انجام امور اداری و مالی سالمند

رسیدگی به وضعیت درمانی سالمند در منزل

هزینه پرستاری از سالمند در منزل چقدر است؟

هزینه پرستاری در منزل با توجه به تایم کاری و نوع خدماتی که ارائه می دهند متنوع است . جهت کسب اطلاع بیشتر با ما در تماس باشید

از چه مراکزی پرستار بگیریم؟

از مراکزی که مجوز رسمی فعالیت در زمینه پرستاری از وزارت بهداشت و درمان داشته باشند

چگونه یک پرستار مناسب را انتخاب کنیم؟

ابتدا نیازها و خواسته های خود را از پرستار مشخص کنید وسپس از توانایی ها و سوابق کاری انها مطلع شوید و در نهایت پرستار مورد نظر خود را انتخاب کنید

در هنگام عقد قرارداد چه مدارکی را از شرکت پرستاری استعلام بگیریم؟

در هنگام عقد قرار داد لازم است تا مدارک های مرتبط با پرستار مانند عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد را بررسی کنید