پانسمان در منزل

پانسمان در منزل به معنای پوشاندن سطحی از بدن می باشد که دچار جراحت شده است که با توجه به نوع زخم، پانسمانی که برای آن انجام می شود متفاوت خواهد بود به طور کلی با استفاده از خدمات پزشکی پرستاری رادمان درزمینه پانسمان در منزل، شما می توانید از خدمات زیر در زمینه ی پانسمان زخم جراحی بهره مند شوید:

پانسمان در منزل

پانسمان زخم جراحی

به دلیل اینکه امکان عفونت در این زخم ها بالا می باشد، لازم است این نوع پانسمان زخم جراحی کاملا ضدعفونی و سپس پانسمان شود .

 

پانسمان زخم دیابت

روند بهبود پانسمان زخم دیابت  بسیار کند بوده و به همین دلیل باید بسیار با دقت و تخصصی پانسمان شوند به طوری که امکان عفونت یا گسترش زخم وجود نداشته باشد. باند باید به صورتی برروی زخم قرار گیرد که علاوه بر پوشاندن کامل آن اطراف محل جراحت را نیز پوشش دهد. اگر زخم دارای خون ریزی می باشد به طوری که از باند نشت نموده، بهتر است که آن را برندارید و باند دیگری برروی محل جراحت قرار دهید. اگر به هر دلیلی پوششی که برای پانسمان زخم دیابت به کار برده اید از آن جدا شد، لازم است که حتما پانسمان را تعویض کنید.

پانسمان زخم دیابت

 مراقبت و پانسمان نادرست از زخم بستر، باعث بدتر شدن وضعیت فرد بیمار و کاهش سرعت روند درمان خواهد شد. برای جلوگیری از به وجود آمدن هر گونه مشکلی در هنگام پانسمان زخم بستر لازم است این کار توسط فردی آموزش دیده در این زمینه انجام شود به همین دلیل رعایت نکات زیر در هنگام انجام پانسمان ضروری می باشد:  در هنگام انجام پانسمان زخم بستر یا تعویض آن، جهت جلوگیری از ایجاد عفونت حتما از دستکش های یکبار مصرف استفاده کنید. از هرگونه تماس مستقیم با زخم یا باندی که بر روی زخم قرار می گیرد به شدت خودداری کنید.

پانسمان در منزل

برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

پانسمان در منزل