ویزیت اورژانس

ویزیت اورژانس با حضور فعال در اورژانس و با انجام ویزیت هاي جامع، محدود و مراقبت هاي بحرانی در اورژانس، بیمار را به صورت یکجا و همزمان از تمامی جهات بررسی می کنند و با توجه به مهارت لازم در حیطه هاي مختلف، حتی المقدور بدون نیاز به مشاوره با سایر متخصصین، مراحل تشخیصی و درمانی بیمار را انجام می دهند، انتظار می رود ، ضمن صرفه جویی زمانی، موجب افزایش روند ترخیص بیماران ، کاهش هزینه هاي غیر ضروري و کاهش میزان بستري در بخش ها و ضریب اشغال تخت و درنهایت کاهش هزینه هاي کلی و افزایش میزان رضایت مندي بیماران شود .

ویزیت متخصص اورژانس

اشنایی با خدمات اورژانس 

بیماری ها و حوادث اورژانس به مواردی تاید می گردند که در صورت عدم ارائه به موقع اقدامات امدادی ، درمانی ، منجر به صدمات عضوی و یا جانی و نیز مشکلات روانی بیمار می شود. در کشورهای مختلف جهان برای کاستن از عوارض و مرگ و میر ناشی از بیماری ها و حوادث اورژانس، سیستمی موفق و کارآمد با عنوان ” خدمات فوریت های پزشکی یا EMS ” طراحی شده است که وظیفه این سیستم، ارائه خدمات درمانی بر بالین بیمار در موارد اورژانس و در صورت نیاز ، انتقال به مراکز درمانی است. این سیستم در ایران با عنوان فوریت های پزشکی 115شناخته می شود.

از آنجا که با توجه به رشد جمعیت و کمبود امکانات ، ظرفیت پاسخگوئی این سیستم محدود می باشد، در نتیجه لازم است تدابیری در این زمینه اندیشیده شود تا حتی با امکانات موجود نیز بتوان از عوارض و مرگ و میر بیماران اورژانس جلوگیری کرد.به همین منظور ، اپراتورهای اورژانس 115 که وظیفه پاسخگوئی به تماس گیرندگان اورژانس را دارند، از افراد آموزش دیده ( کارشناس پرستاری) انتخاب شده اند تا راهنمایی های لازم را در موارد مختلف به شهروندان ارائه دهند و از گسیل بی مورد آمبولانس جلوگیری شود.همچنین وجود پزشکان در واحد ارتباطات اورژانس ، راهی دیگر برای تحقق این امر می باشد.

اطلاعاتي‌ كه بايد در اختيار اورژانس‌ قرار دهيد؟

جزييات‌ زير ضروري‌ هستند:

  • محل‌ دقيق‌ حادثه
  • شماره‌ تلفن خودتان
  • نوع و سنگيني مورد اورژانس
  • جزييات‌ هر نوع‌ خطر مثل‌ گاز، مواد سمي‌، صدمه‌ خطوط‌ نيرو يا وضع‌ آب‌ و هوا
  • تعداد، جنس‌ و سن‌ تقريبي‌ مصدومان‌ و هر چيزي‌ كه‌ در مورد وضعيت‌ آنها مي‌دانيد.
  • در صورت‌ امكان‌، نام‌ يا شماره‌ جاده‌ را بدهيد. هرگونه‌ تقاطع‌ يا نشانه‌ ديگر را ذكر كنيد.
ویزیت متخصص اورژانس

رادمان در خدمات متخصص اورژانس در منزل

متخصص اورژانس در منزل یکی از کارهایی است که در زمینه پزشکی مجموعه رادمان انجام می دهد. این مرکز فعالیت خود را با اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به صورت 24 ساعته و در تمام روزهای سال آغاز کرده است.

امیدواریم بتوانیم برترین کیفیت خدمات درمانی و مراقبتی را به شما عزیزان ارائه دهیم. مراقبین و پرستاران گروه پرستاری در منزل رادمان افرادی با تحصیلات و سابقه کاری مرتبط می باشند که قادر به انجام وظایف محوله با بهترین کیفیت و مبتنی بر دانش روز دنیا هستند.